Sinimäe

Sinimäe

Sinimäe on küla Ida-Virumaal. 2011. aasta rahvaloendusel oli elanike arv 319 elanikku, kellest 100 olid eestlased.

Selle koha läbis palju sõdu, kuid 1944. aastal, kui suri 200 000 inimest, võideldakse siin eriti lahingute vastu.

Tornimägi on Sinimäe lääne kõrgus Põhja sõja ajal tegi Peeter 1 tellimuse vaatetornile, kust avati ilus vaade ümbruskonnale. Sinimäel püstitati suur 12-meetrine metallist risti kõigi siin sõdurite auks,

Vaivara matkarada algab kohaliku omavalitsuse administratsioon, raja pikkus on 22 km (võib osaliselt minna).

Ida-Virumaa Vaivara elanike elanikud on juba aastaid spordis vabas õhus nii lume kui ka löögi all. Lõpuks avas tänapäevane spordihoone Sinimäel uksed, mille ehitus viie aasta jooksul venitati, "Tegelikku kaamerat".

2012. aastal põles Sinimäe Kool. Alates sellest ajast, väikese küla, mis on Vaivara valla keskus, ei olnud võimalik varustatud saalis aktiivset puhkust veeta.

8. septembril avati spordihoone mõeldud peamiselt spordimängude jaoks. See asub kooli kõrval, kus õpib 93 üliõpilast ja lasteaias kasvab veel 30 last, seega on see päevavalguses otsene eesmärk.

Valla juhtkonna sõnul on see valla elanikele avatud. Kokku elab Sinimäe külas 400 inimest. Sillamae ja Narva spordiklubide juba ilmselge huvi võimaldab koguduse juhtkonnal loota, et spordisaali kasutatakse täielikult.

Ehitustööde tellijaks oli Vaivaraska valla omanik Ka Vaiko AS. Hoone projekteerija on AS Amhold, ehitaja on AS Eviko. Sisemise seadmega eseme maksumus oli 1,35 miljonit eurot.

Jõusaali kogupindala ülejäänud koolihoonete kompleksiga on 1100 ruutmeetrit. Hoone teisel korrusel paiknevad väljapanekud ja jõusaal.

20. oktoobril 2012 toimus 20. sajandi vältel tulekahju ajal Sinimäe endise koolihoone ehitamine 1958. aastal. Selle asemel otsustati ehitada uus koolihoone ja lasteaiad, mis vastavad kõigile kaasaegsetele nõuetele.

Similar articles:

ОбществоВ Эстонии хоронят советских солдат

ПроисшествияОсквернены Мемориал эсэсовцам на Синимяэ и Немецкое кладбище в Ахтме

ОбществоВ Синимяэ вспомнили сражения Второй мировой

ОбществоСлет ветеранов 20-й дивизии Ваффен-СС

ОбществоДолг перед солдатом

3561 view

Rating: 0 Votes: 0

Comments

No comments yet. Yours will be the first!