Tallinn

Tallinn

Tallinn on ilus linn Põhja-Euroopas. See on ka suurim tööstus-, kultuuri- ja administratiivne keskus.

Tallinn - tornide linn

Tallinn on Eesti pealinn. Ta asub Soome lahe lõunakaldal. Öeldakse, et heal lapsel on mitu nime. Tallinna vanimaks nimeks on Kolõvan, mis on arvatavasti antud muistse eesti rahva kangelase Kalevi järgi. Skandinaavia ürikutes on Tallinn tuntud Lindanise nime all. Kui taanlased XIII sajandi alguses Tallinna vallutasid, siis hakati kasutama nime Reval — muistse maakonna Rävala järgi. Venelased nimetasid linna Ledenets. Eestlased ise hakkasid linna kutsuma Tallinnaks ("Taani linn"). Esimest korda mainitakse linna olemasolu aastal 1154.

Juba väga ammu oli Tallinn tuntud hea sadamalinnana. Keskajal oli ta tuntud hansalinn. Hoolimata sõdadest ja tulekahjudest on säilinud suur osa keskaegse Tallinna müürist, tornidest ja ehitistest. Huvi pakuvad Toompea loss, raekoda, Pirita kloostri varemed jne. Tornidest on tähtsamad Pikk Hermann, Kiek in de Kök ja Paks Margareeta. Ja ärgem unustagem Viru värava torne! Tallinna silueti moodustavad vanad kirikud: Toomkirik, Oleviste, Niguliste ja Pühavaimu kirik. Kõik Tallinna külastajad peaksid kõndima mööda Tallinna vanimat tänavat — Pikka jalga — all-linnast üles Toompeale, kust avaneb suurepärane vaade linnale.

Külastajate jaoks on lahti muuseumide uksed. Suviti tasub sõita Rocca ai Mare vabaõhumuuseumi. Kunstihuvilisi ootavad näitused. Kui on aega, võiks minna jalutama Kadrioru parki. See on tallinlaste lemmikkoht.

Tallinnal on suur ja väike vapp. Suurel vapil on kolm sinist leopardi kuldsel kilbil, väikesel vapil — hõbedane rist punasel kilbil.

Similar articles:

ОборонаВ Таллинн прибыли шесть кораблей НАТО

МузыкаЗвезда «Евровидения» Ани Лорак выступит в столице Эстонии Таллинне

НаселениеГорода

МузыкаГруппа "ВИА Гра" в сопровождении "Тарзан Шоу" в Таллинне

МузыкаНа Евровидении 2002 победила певица из Латвии Мария Наумова


Rating: 0 Votes: 0

Comments

No comments yet. Yours will be the first!