Sillamäe ettevõtlus

Sillamäe ettevõtlus

Sillamäe linna ajalugu seostatakse Nõukogude sõjatööstuse salajase tehasega. Pärast II maailmasõda ehitati Sillamaale uraani rikastamise tehas. Nad rajasid salajase ja suletud linna, mis toimis ühe tehase jaoks.

Linn ehitati kiiresti ja terviklikult. Linn asub looduskaunis kohas mere ääres. Hooned on ehitatud stalinliku uusklassitsismi stiilis. Kuna kõik ehitati vastavalt paigutusele, hoonetel on sarnased arhitektuursed lahendused ja neoklassitsistlikus stiilis fassaadide elemendid on säilinud, näete täna, milline omal ajal nägi välja sõjaväe tööstuse salajane, suletud linn. Kuid hiljem ehitatud linnaosad on lahutamatud ja stiilsed.

Paigutuse kohaselt eraldab linna tööstusala jõe ääres elamurajoonist, mis loob paindlikud tingimused tööstuse arenguks ning loob hubase ja rohelise elukeskkonna linna elanikele. Seetõttu on ettevõtlus Sillamaal väga mitmekesine. Sillamaal on üle 500 ettevõtte ja ettevõtluse aktiivsus kasvab iga aastaga.

Sadama- ja turismilinnana pakub Sillamae lisaks tööstusele ja tootmisele ka võimalusi kaubanduse ja teenuste arendamiseks.

Sillamäel on mitu eristatavat ettevõtet. Silmet SA toodab peamiselt tantaali, nioobiumi (see on maailmas esikohal) ja haruldaste muldmetallide metalle, mille järele on nõudlus Euroopa, USA ja Jaapani turgudel.

Algselt videokassettide kaste tootnud ettevõte Polyform Sillamae tegutseb edukalt välisturgudel ning nüüd, uusima tehnoloogiaga varustatud ettevõttes, toodavad nad toiduainetele ökoloogilisi pakendeid. Põhimõtteliselt ostetakse neid tooteid Austrias, Taanis, Saksamaal, Hollandis, Itaalias, Venemaal, Tšehhi Vabariigis ja Islandil.

Norwes Metall AS toodab metalltooteid ja Euroopa ettevõtted ostavad Norwes AS-ist kompleksnõusid.

Ecometall AS kasutab akude utiliseerimiseks ökoloogilisi ja kaasaegseid tehnoloogiaid. Eesti Põlevkivi AS-i tootmisettevõtetes töötab palju sillamäe töötajaid.

Linnast mitte kaugel asub Narva lahtine kaev, mis varustab Eesti Elektrijaamit põlevkiviga.

AS Esfil Tehno - ülikõrgete polümeerkiudude filtreerimismaterjalide tootmine.

Hinnatud on Sillamae õlletehase õlu.

Ettevõtluse hõlbustamiseks ettevõtjate ja Sillamäe linna koostöös on loodud ettevõtlusinkubaator ja nõustamiskeskus, mis pakuvad ettevõtjatele erinevaid tugiteenuseid.

Sillamae asukoht Loode-Venemaa vahetus läheduses lõi tihedad kontaktid ja soodsad võimalused piirkondadevaheliseks koostööks nii Vene Föderatsiooni kui ka Soomega.

Sillamäe linn ja ettevõtjad pööravad suurt tähelepanu koostööle piirkonna teiste ettevõtetega, loodud on Ida-Virumaa tööstusparkide võrgustik, mis hõlmab lisaks Sillamae tööstuspargile ka Narva, Kohtla-Järve, Kiviyliski, Jõhvi ja Püssi tööstusparke.

Sillamäe sadam

Maailmapanga uuringus Doing Business 2009 on Eesti 22. kohal. Arvestades erinevaid näitajaid: milline on ettevõtluse regulatsioon, kui palju piiranguid on, kui lihtne on ettevõtlusega tegeleda, milline on maksusüsteem, kuidas laenu saada jne - see tähendab, et Eestis on soodne ja liberaalne ettevõtluskeskkond. Eesti ettevõtluskeskkonda hinnatakse eriti kaubanduse, ekspordi ja impordi osas - lihtsad ja kiired protseduurid.

Neid eeliseid saab paremini ära kasutada Sillamae sadama- ja tööstuspiirkonnas. Sillamäe sadam on Euroopa Liidu idapoolseim sadam.

Sadam asub 25 kilomeetri kaugusel Euroopa Liidu piirist Venemaa Föderatsiooniga. Sillamäe sadama multifunktsionaalses sadamas on infrastruktuurid ja tekiehitised kõigi tooterühmade töötlemiseks, alates nafta- ja puistkaupadest kuni konteinerkaubateni.

Sügavus kaides kuni 16 m, mis võimaldab teenindada kõiki laevu, mis sisenevad Läänemerre Taani väinade kaudu.

Sadamal on oma raudteejaam ja sadam asub maanteel Tallinn - Peterburi.

Sillamäe sadama pindala on 600 hektarit, tsoonil on I tüüpi vaba tollitsooni staatus, võimalik on ehitada erinevaid terminale, jaotuskeskusi ja tööstuskomplekse.

Sillamäe vabatsooni staatusega kaasnevad maksusoodustused, mis koos Eesti liberaalse majanduspoliitikaga moodustavad Sillamae sadamas tõhusa majanduskeskkonna transiidi korraldamiseks ja jaotuskeskuste loomiseks.

Režiimi soodsa asukoha tõttu kasvab Sillamäe sadama sadama käive ja osakaal iga aastaga.

Praegu on sadamas neli terminali: naftasaadused ja punkerdamine; vedel keemia; üld-, lahtised ja ülegabariidilised kaubad; vedelväetised.

Sillamäe sadam on ehitanud moodsa reisiterminali ja muud reisijate teenindamiseks vajalikud ehitised.

Seetõttu on sadam avatud koostööks Sillamae vabatsooni kuuluvate terminalide, jaotuskeskuste ja tööstuskomplekside paigaldamisel, laevateede korraldamisel ja muude sadamateenuste osutamisel.

Similar articles:

БизнесТийт Вяхи: Я всегда взбирался на самое высокое дерево!

НаселениеГорода

Города ЭстонииСилламяэ

МодаПраздник для модных, юных и красивых

ОбществоСбор жителей Силламяэ прошел спокойно


Rating: 0 Votes: 0

Comments

No comments yet. Yours will be the first!