Eesti koondis fitnessi MM-il

Eesti koondis naasis fitnessi MM-ilt viie medaliga

1.-3. detsembril toimusid Prantsusmaal Biarritzis maailmameistivõistlused fitnessis. Eestit esindas 13 sportlast ning üheskoos toodi viis medalit ning kolm finaali- ja neli poolfinaalikohta.

Fitnessi kategoorias -163 cm võttis Kristina Koroljak suure edumaaga pronksmedali. Kategoorias +163 cm võttis Endla Vaher oma esimese MM-medalina samuti pronksi.

Kõige arvukamas, bikiinifitnessi kategoorias kuni 158 cm, ei õnnestunud meie sportlasel Regina Krukovskajal kahjuks poolfinaali pääseda.

Bikiinifitnessi pikkuskategoorias -160 cm sai kolmanda koha valitsev Euroopa juunioride absoluutne meister Arida Muru. Samas pikkuskategoorias saavutas Alice Heinmets 11. koha.

Bikiinifitnessi kategoorias -166 cm tuli Helena Mang pronksmedalile. Pikkuses -162 cm pääses finaali Mariliis Mia Topp, kes lõpetas võistluse kuuenda kohaga.

-169 cm pikkuste naiste seas pääsesid finaalidesse koguni kaks eestlannat, Reet Reimets ja Andra Vagur. Vagur sai kolmanda ning Reimets kuuenda koha.

Bikiiniftnessi kategoorias -172 cm pääses poolfinaalidesse Jana Teder ja tema lõppkohaks jäi kümnes. +172 cm kategoorias võitles ennast kindlalt poolfinaalidesse Jane Tammearu, kuid jäi napilt finaalist välja ning lõpetas seitsmendana.

Esimesel maailmameistrivõistlustel wellness fitnessis- kategoorias +163 cm tuli Õnnela Raudsepp neljandale kohale.

Bodyfitnessis -168 cm saavutas Tatiyana Pudovkina 12 koha.

Riikide arvestuses tuli Eesti 56 riigi seast kõrgele viiendale kohale, jäädes alla vaid fitnessi suurriikidele Venemaale, Ukrainale, Slovakkiale ja Poolale.