Töötukassa: Eesti inimeste huvi ettevõtluse vastu on rekordiliselt suur

Töötukassa: Eesti inimeste huvi ettevõtluse vastu on rekordiliselt suur

Töötukassa ettevõtluse alustamise toetust on selle aasta kaheksa kuuga saanud rohkem inimesi kui varasematel aastatel terve aasta peale kokku. Seega, huvi on suur. Kasvanud huvi põhjuseid on ilmselt kaks.

Esiteks – ettevõtluse alustamise toetus on sellel aastal suurem, toetuse suurus on maksimaalselt 6000 eurot.

Teiseks – iga kriis paneb inimesed tegutsema. Nii on ka sel korral paljud inimesed seisnud teelahkmel – kuidas minna oma tööeluga edasi? Paljud on otsustanud oma ammuse unistuse – oma ettevõte – lõpuks teoks teha.

Töötukassa toel on tänavu oma ettevõttega alustanud juba 400 inimest. Suure tõenäosusega on aasta lõpuks ettevõtluse alustamise toetuse saajaid rohkem kui kunagi varem. Viimastel aastatel on terve aasta peale olnud keskmiselt 400–450 ettevõtlusega alustajat. Töötukassa ettevõtluse alustamise toetuse oluline pluss on see, et absoluutselt iga äriplaan, mis on täitmist väärt, saab ka toetuse. Sealjuures on tegemist summaga, mida ei ole vaja tulevikus tagasi maksta. See on riigi toetus sulle, et saaksid oma ettevõtte käima lükata.

Ettevõtluse alustamise toetus on mõeldud Töötukassas arvele võetud töötule, vanaduspensioni või ennetähtaegse pensioni saajale ning päästeteenistuja toetust saavale tööotsijale. Muide, taotleda on võimalik ka välismaalastel, kes on kolinud Eestisse. Selleks on muidugi vajalik elamisluba.

Kui konsultandi või karjäärinõustajaga on arutatud ettevõtjaks hakkamise võimalust, siis tuleb inimesel läbida ettevõtluse koolitus. Äriplaani võib hakata kirjutama ka inimene, kel pole mingit ettevõtja tausta. Koolituse raames on sul pidevalt abiks koolitaja ning tema juhendamisel valmibki äriplaan. Kui inimesel on majandusalane haridus või ettevõtluse kogemus, võib ise alustada äriplaani koostamist.

Ettevõtluse alustamise toetuseks saab äriplaani esitada aasta ringi. Kui äriplaan peaks saama negatiivse vastuse, võib seda alati parandada ning siis uuesti esitada. Tuleb vaid oma äriplaani korrigeerida ja siis tagasi kandideerima tulla.

Töötukassa ettevõtluse toetus on ideaalne viis firma käima lükata

https://raha.geenius.ee/blogi/tootukassa-blogi/tootukassa-ettevotluse-toetus-on-ideaalne-viis-firma-kaima-lukata/

Similar articles:

БизнесНадо ли выходить из тени?

БизнесНеделя предпринимательства вызвала большой интерес

БизнесКем быть в малом бизнесе?

БизнесДвенадцать безработных получили более 600 тысяч крон

БизнесЖенщины в эстонском предпринимательстве


Rating: 0 Votes: 0

Comments 1

0 Администратор #
10 octoober 2021 in 00:02
Пособие получить нереально. Подавал ходатайство в Ида-Вирумаа. В Таллинне может быть по другому. Требования такие, чтобы с опытом работы и предпринимательства составил бизнес-план практически на открытие завода. Развеселила некомпетентность рассматривающих ходатайство Rita Medžyte и Erik Aas. Они сертификаты об окончании онлайн курсов IE Business School и UC Davis University называют краткосрочными курсами. В Эстонии даже близко нет такого уровня образования. Закончил их за свой счет, заплатив 48 евро в месяц по подписке на Coursera.org. Есть и профессиональное образование по специальности "Ettevõtlus" 2 года. При этом зарегистрироваться и пройти курсы от кассы, которые они якобы предлагают для безработных на сайте по карте обучения невозможно, не хотят, за них очевидно платить фирмам. Также и в бизнес-планах мало что понимают, если вообще его читали. Предоставил все требуемые документы - получил решение об отказе с кучей бреда в объяснении на 2 страницах. Единственная польза для себя, что бизнес-план составил.