Friedrich Reinhold Kreutzwald

Friedrich Reinhold Kreutzwald

Friedrich Reinhold Kreutzwald (1803-1882) - eesti luuletaja, kirjanik, folklorist, koolitaja, arst ja sotsiaalse aktivist, eesti kirjanduse asutaja.

Esimesed eesti soost haritlased olid K. J. Peterson, F. R. Faehlmann, F. R. Kreutzwald. 1857. aastal ilmus Kreutzwaldi koostatud eesti rahvuseepos „Kalevipoeg", kus räägiti sellest, et minevikus olid eestlased vaba rahvas. See kõik tõstis eestlaste eneseteadvust.

See on kujunenud pärisorja pere. Pärast kooli lõpetamist Tartu Ülikooli läks tööle Võru. Ta alustas oma kirjanduslikku tegevust teisel poolel 1830, avaldades artikleid saatuse põllumajandustootjatele. Made rahvuseepos "Kalevipoeg", mis ilmus 1857-1861 aastat teadusliku publikatsiooni. Esimene väljaanne rahvuseepose avaldati 1862. aastal Soomes.

Friedrich Reinhold Kreutzwald õppis Tartu Ülikooli arsti juures ja seejärel aastaid töötanud arstina Võru linna. Kreutzwald jätkas tööd Faehlman ja tegi "Kalevipoeg", mis ilmus 1862. aastal. See raamat oli inspiratsiooni eesti rahvusliku liikumise. Kalevipoeg - kangelane eesti rahva kangelane, kes ehitab, kes tegutseb valdkonnas, võitle vaenlase.

Similar articles:

Эстонская литератураФридрих Роберт Фельман


Rating: 0 Votes: 0

Comments

No comments yet. Yours will be the first!