Eesti Ehitus Eesti –усский
Avaleht Kontakt Uudised Galerii Failid Dokumentatsioon Lingid Küsitlused Tarne Sitemap
Menüü
 
 
Teenused
 

Hooldus ja remont ventilatsioonisüsteemide, küttesüsteemide, elektriseadmed
veel...
 
Otsing
 
Sisesta otsingusona:
 
Soovitan
Otsing: 
Sillamäe kultuurikeskus: Vaidlused pidurdavad kultuurikolde renoveerimist
Boriss Voronovski
Sillamäe kultuurikeskuse on lukus üle aasta ja Ida-Virumaa stalinistliku arhitektuuri pärlit saab imetleda vaid väljast.

Sillamäe kultuurimaja renoveerimise jaoks on uued ehitajad ammu leitud, et seni pole teada, millal nad tööle saavad hakata.

Uues riigihankes Sillamäe kultuurikeskuse rekonstrueerimise lõpuleviimiseks, mille Sillamäe linnavalitsus septembris välja kuulutas, osales kaks ehitusfirmat. Abilinnapea Aleksandr Kanevi sõnul andis linnavolikogu eelmisel nädalal linnavalitsusele loa tunnistada võitjaks pakkumus maksumusega 859 935,56 eurot ja sõlmida leping.

Oodatakse ministeeriumi vastust

УSõlmime lepingu riigihanke võitjaga, kelleks on AS Zoroaster koos Scandec Ehitusega, kui on möödunud vaidlustamise tähtaeg,Ф ütles Kanev. УEnt tööde alustamist takistab veel üks asjaolu - eelmine ehitaja VET Ehitus Grupp OÜ esitas rahandusministeeriumile kaebuse.

VET Ehitus Grupp leiab, et linn rikkus kultuurikeskuse renoveerimise konkursi korraldamisel riigihanke tingimusi. Sellega seoses on alustatud järelevalvemenetlust. Meil paluti esitada oma seisukoht, mida me ka tegime. Nüüd ootame kannatamatult lahendust. Kahjuks ei anna seadus siinkohal täpseid tähtaegu, seega me ei tea, millal minsteeriumist vastus tuleb.Ф

Eelmise ehitaja, VET Ehitus Grupp OÜga 2010. aastal sõlmitud leping nägi ette töid 830 000 euro eest, millest on ära kasutatud 600 000 eurot. Kõigis ruumides, välja arvatud saalis, on suurem osa töödest tehtud. Kõige mahukam järelejäänud töödest on saali laemaalingute ja reljeefide restaureerimine, moodultoolide ja muude seadmete paigaldamine. Ainulaadne kroonlühter on ammu korda tehtud ja ootab oma tundi restaureerijate laos, sest enne ehitustööde lõppu pole otstarbekas seda oma kohale paigutada.

Maksumus on kasvanud

Vahepealse ajaga on ehitustööd kallinenud ja linn peab otsima lisaraha. Linnavolikogu otsustas tagada tegemata projektitööde omafinantseerimise summas kuni 544 587 eurot Sillamäe 2012. ja 2013. aasta linnaeelarvest (lisaks 386 229 eurole, mis olid 2012. aasta linnaeelarves planeeritud kultuurikeskuse renoveerimisele).

Kanevi sõnul kavatsevad linnavõimud esitada VET Ehitus Grupi vastu hagi linnale kahju tekitamises, kuna firma ei viinud rekonstrueerimist lõpule. ФSee on võimalik pärast uute ehitajatega lepingu sõlmimist, sest alles siis selgub kahju täpne suurus.Ф

VET Ehitus Grupi juht Boriss Voronovski on Põhjarannikule varem öeldnud, et kultuurikeskuse renoveerimise ümber tekkinud vaidluses peab ta kurja juureks projekti ennast. See oli tema sõnul toores ja vajas täiendavaid projekte, need omakorda aga täiendavat finantseerimist. Tööde tellija peab ehitusfirma tegevust objektil venitamiseks lisaraha saamise eesmärgil.

pohjarannik.ee

Avaldatud: 02.11.12 | Vaatamisi: 3312

Soovitan
Klientide arvamused
 
- Vaieldamatu eelis meeskond on terviklik lähenemisviis lahendamaks keerukaid probleeme. Tänu loomingulist lähenemist ja operatiivtöö ettevõte, meie töö on muutunud stabiilsemaks ja tulevikku suunatud.
 
Sertifikaadid
 
Certificate successful estonian company 2014
Certificate successful estonian company 2014
 
RSS / Sitemap
 
 
 
Avaleht Kontakt Teenused Uudised Galerii Failid Dokumentatsioon Lingid Küsitlused Tarne Sisukaart
© 2018 www1.ee